Burza w Łodzi. ALERT RCB

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Johannes Plenio z Pexels

ALERT RCB dla województwa łódzkiego! Kolejna burza w Łodzi 24 czerwca 2021

2021-06-24 13:02

Alert RCB dla województwa łódzkiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie przed burzami, wiatrem, deszczem i gradem. Gwałtowne zjawiska pogodowe mają mieć miejsce w nocy z 24 na 25 czerwca. Zachowajcie ostrożność!

ALERT RCB dla województwa łódzkiego 24.06.2021

"Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr."

Ostrzeżenie tej treści dostali w czwartek, 24 czerwca, mieszkańcy województwa łódzkiego. To alert RCB, czyli Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Burza w Łodzi

To kolejne już ostrzeżenie, które dotarło do mieszkańców. Poprzednie otrzymali w nocy z środy na czwartek. Rano, nad województwem łódzkim, przeszły gwałtowne burze. W Łodzi tworzyły się rozlewiska wody, nie działała komunikacja miejska, zaś samochody stały w korkach.

Jednak w największym stopniu, skutkami nawałnicy dotknięty został Piotrków Trybunalski. Ulice miasta przekształciły się w rwące potoki. Przy wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i domów pracowali strażacy.

Czy będzie burza?

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz wschodniej części woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W tych regionach IMGW prognozuje, że miejscami mogą wystąpić burze, którym towarzyszyć będą krótkotrwałe nawalne opady deszczu o wydajności do 20 mm, lokalnie do około 30 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Lokalnie może padać grad.

Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dotyczy centralnej części woj. pomorskiego oraz zachodniej części kujawsko-pomorskiego. Według IMGW na tych terenach mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może spaść grad.

Raport z anteny 24.06, godz.10