akcja znicz

i

Autor: KMP Łomża

Akcja Znicz. Policjanci podsumowują sytuację na drogach: 32 wypadki, 3 osoby zginęły, 93 pijanych wyeliminowanych z ruchu

2021-11-03 13:47

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego w czasie działań "Znicz 2021".

Działania w ramach akcji Znicz rozpoczęły się 29 października i prowadzone były przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie. Podczas pracy, funkcjonariusze posługiwali się najnowocześniejszym sprzętem, w tym dronem, który pozwalał z powietrza ocenić przepustowość dróg.

W ciągu pięciu dni działań 29 października - 2 listopada 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 32 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 3 osoby a 36 zostało rannych - czytamy w komunikacie. - Wyeliminowano z ruchu 93 nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze przypominają, że w roku 2019 w ramach trwającej 5 dni akcji "Znicz" odnotowali w województwie łódzkim 23 wypadku drogowe, w których zginęla 1 osoba, a 40 zostało rannych. Wyeliminowali z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.

- W trakcie działań policjanci kontrolowali także przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - dowiadujemy się z komunikatu. - Sprawdzali, czy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa, aby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Niestety w ciągu 5 dni na terenie województwa łódzkiego musieli interweniować ponad 2.200 razy wobec osób nieprzestrzegających obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci pouczyli 1731 osób, ukarali mandatami 495 osób i skierowali 42 wnioski o ukaranie do sądu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pogadane z Dawidem Kwiatkowskim