Akcja policji w Łódzkiem. Zlikwidowali nielegalną linię do produkcji papierosów

2021-10-28 12:58
zlikwidowali fabrykę papierosów
Autor: mat. policji

Na trzy miesiące aresztowano dwóch mężczyzn, którzy na posesji w Kwiatkowicach (Łódzkie) nielegalnie produkowali papierosy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na ponad 3 mln zł. Za przestępstwa karno-skarbowe może im grozić nawet 10 lat więzienia.

Informację, że na terenie jednej z posesji w Kwiatkowicach w gminie Wodzierady może znajdować się linia produkcyjna oraz magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych uzyskali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców.

"Podjęte działania potwierdziły przypuszczenia kryminalnych. Funkcjonariusze z Łodzi wspierani na miejscu przez policjantów z łaskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 52 lat. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych znaleźli ponad 1,35 miliona sztuk wyprodukowanych papierosów bez polskich znaków akcyzy, 1,53 tony tytoniu oraz 70 worków ważących po 15 kg każdy z odpadami papierosów. Dodatkowo na posesji zabezpieczono 2 miliony sztuk filtrów do papierosów oraz linię do produkcji papierosów wraz z agregatem prądotwórczym" - przekazała PAP w czwartek asp. Katarzyna Staśkowska z KPP w Łasku.

Zabezpieczony tytoń i maszyny przekazano pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 3 mln zł. Prokuratura Rejonowa w Łasku wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie. Za przestępstwa karno-skarbowe może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE