52-latek zginął w wypadku pod Wieruszowem. Chciał ominąć... urwane koło

2023-03-10 13:15

52-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w czwartek (9 marca) w Chobaninie pod Wieruszowem (woj. łódzkie). Jadący volkswagenem mężczyzna, chcąc ominąć koło urwane z innego pojazdu, stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z autobusem. Kierowca volkswagena zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (9 marca) po godz. 16 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Chobanin w powiecie wieruszowskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że od mercedesa sprintera jadącego w kierunku Wieruszowa urwało się tylne koło i wpadło na przeciwległy pas ruchu. Jadący w drugą stronę kierowca volkswagena passata, próbując ominąć urwane koło, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Wieruszowa autobusem.

52-letni mieszkaniec gminy Sokolniki, kierujący volkswagenem passatem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pozostali uczestnicy wypadku (w autobusie podróżowała tylko jedna osoba) nie odnieśli żadnych obrażeń.

- Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zarówno kierujący mercedesem, jak i 45-letni kierowca autobusu byli trzeźwi - poinformował asp. Piotr Siemicki z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. Droga w miejscu wypadku była zablokowana do późnych godzin wieczornych

Brawurowy manewr uratował rowerzyście życie! Za kierownicą autobusu siedziała pani Agnieszka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE