dziadkowie

i

Autor: Pexels

Twoje finanse

500 plus dla dziadków! W tych przypadkach świadczenie można pobierać też na wnuczka

2023-03-24 15:49

Od 1 lutego 2023 roku rodzice mogą składać wnioski na kolejny okres programu "Rodzina 500 Plus". Jak się okazuje, świadczenie można pobierać również na wnuczka. W jakich przypadkach jest to możliwe? Wyjaśniamy.

Rodzina 500 plus. Kto może skorzystać?

Program "Rodzina 500 plus" to rządowe wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi. Kwota 500 złotych przyznawana jest bez względu na dochód, na każde dziecko, do ukończenia 18 roku życia.

Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Rodzina 500 plus. Można już składać wnioski na nowy okres

Od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął  przyjmowanie wniosków o ustalanie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 2023/2024 trwający od 1 czerwca 2023 roku do 31 maja 2024 roku

Wniosek można złożyć wyłącznie przez internet za pośrednictwem:

  • Platformy PUE ZUS
  • Portalu informacyjno-usługowego Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl
  • Bankowości elektronicznej

Program 500 plus. Pieniądze mogą dostać także dziadkowie!

Nie tylko rodzice mogą otrzymać wypłatę 500 plus. Jak się okazuje, taką wypłata należy się również dziadkom. Dzieje się tak w momencie, gdy dziadkowie stają się rodziną zastępczą dla wnuczka. Muszą jednak pamiętać, by złożyć odpowiedni wniosek do ZUS, wypełniając formularz SW-O.

Atrakcje turystyczne w Łodzi. Zobacz, co warto zwiedzić [LISTA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE