Autostrada A2

i

Autor: Autostrada Wielkopolska Autostrada A2

39 nowych odcinków pomiarów prędkości. Sześć zostanie zamontowanych w Łódzkiem

2023-03-28 9:08

Już wkrótce zwiększy się bezpieczeństwo na drogach. Wszystko za sprawą nowych odcinkowych pomiarów prędkości, które od maja będą instalowane w całym kraju. Sześć z nich powstanie w województwie łódzkim. Sprawdźcie,w których miejscach.

Odcinkowe pomiary prędkości. Na czym polegają?

System odcinkowych pomiarów prędkości jest metodą rejestrowania przekraczania prędkości przez kierowców. Jednak w przeciwieństwie do fotoradarów czy kontroli w ramach kaskadowego pomiaru prędkości, OPP nie polega na punktowych pomiarach, lecz na mierzeniu prędkości pojazdów na dłuższym odcinku. Dzięki temu niweluje on główną wadę innych metod, zmuszając kierowców do przepisowej jazdy na dłuższym dystansie.

Na drogach pojawią się nowe odcinkowe pomiary prędkości

Na początku maja ma ruszyć montowanie aż 39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Jak wyjaśnia główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur, taki ruch ma jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na krajowych drogach. Głównymi miejscami, w którym powstaną będą główne odcinki autostrady A1 i A4, a także drogi krajowej S7 i S11.

W Łódzkiem powstanie sześć odcinkowych pomiarów prędkości

Sześć z trzydziestu dziewięciu odcinkowych pomiarów prędkości ma zostać zainstalowanych w województwie łódzkim. Dokładnie chodzi o odcinki: Pomorzany/Bociany, Dobroń/Pabianice, Chocianowicka/Łaskowice, Bychwel/Jadwinin, Biała Pierwsza/Biała Rządowa oraz Mokra Prawa.

Potrącony przez samochód pies zakleszczył się w zderzaku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE