10 mln zł do wzięcia na założenie własnej firmy. Unijne pieniądze dla łodzian

2020-12-30 14:55
studio nagrań
Autor: mat. UML

To kwota dla bezrobotnych łodzian z terenów rewitalizowanych. Unijny projekt zakłada pomoc 250. łodzianom. Są już osoby, które skorzystały z dotacji.

Mieć własne studio nagrań? Czemu nie. Dzięki dotacji swoje marzenie spełnił już Piotr Wojciechowski. – Dzięki środkom unijnym mogłem wyposażyć moje wymarzone studio. Teraz mogę już nagrywać np. muzykę do filmów czy materiał muzyczny zespołów, które wydają płytę.

Pieniądze wciąż czekają na zdecydowanych- zachęca prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Na start dajemy 23 tysiące złotych, za które można kupić niezbędny sprzęt i wyposażyć lokal pod prowadzenie swojej działalności. Do tego mamy ponad 2200 zł miesięcznie dla każdego, przez rok. Taka kwota pozwali opłacić rachunki, zapłacić za czynsz i ubezpieczenie, czyli złapać oddech i skupić się na prowadzeniu nowej firmy.

W pierwszej kolejności dofinansowanie dostaną osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami i o niskich kwalifikacjach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE