Zmieni się teren wokół żwirowni na Zaborowie. W przyszłym roku miasto chce wybudować tam ścieżki rowerowe wraz z oświetleniem

2020-11-24 13:31 TS
Żwirownia na Zaborowie
Autor: TS

Budowa infrastruktury ma przyciągnąć nad żwirownie inwestorów.

Miasto Leszno kupiło teren żwirowni od spółki Kruszgeo w 2017 roku. Za 2,2 miliona złotych Leszno stało się właścicielem 17 hektarów gruntów i zajmującego 8 hektarów zbiornika wodnego. Przez 3 lata na terenie żwirowni nic się nie działo. To się zmieni w przyszłym roku - wokół żwirowni wybudujemy ścieżki pieszo-rowerowe i ich oświetlenie - mówił we wtorek (24.11) podczas prezentacji budżetu Leszna na rok 2021 prezydent Łukasz Borowiak:

Chcemy zachęcić inwestorów prywatnych do zakupu dwóch działek w miejscu gdzie znajduje się tor motocrossowy. Mam nadzieję, że miejska inwestycja, która jest podzielona na kilka etapów, przyciągnie inwestorów. Warto pokazać, że budujemy infrastrukturę, że chcemy coś zrobić i liczymy na dobre rozstrzygnięcia przetargowe jeśli chodzi o zbycie tych dwóch działek.

Plan zagospodarowania dla terenu zaborowskiej żwirowni zakłada budowę infrastruktury rekreacyjno-usługowej. Magistrat chciałby też uruchomić tam strzeżone kąpielisko.

Jest inwestor na teren po Goplanie