Zmiany niewielkie, ale robią różnicę. Kolejne miejsce przeszło "Przemianę we-WNETRZ-ną"

2020-02-08 11:06
Zmiany niewielkie, ale robią różnicę. Kolejne miejsce przeszło Przemianę we-WNETRZ-ną
Autor: hak

W ramach projektu rewitalizacji leszczyńskiej Starówki, odnowiony został Zakład Zegarmistrzowski przy ul. Wolności. To jedna z najstarszych firm w mieście.

Zakład powstał w 1947 roku, a jego założycielem był Wacław Fonfara. Obecnie firmę prowadzi jego uczeń Andrzej Woziński, wraz z synem Łukaszem. Lokal nie stracił dawnego charakteru, zmiany nie były kolosalne. Odnowiono stare komody i lady, pomalowane wcześniej na ciemno. Największe wrażenie robi podłoga. Zdarto z niej linoleum i płytki. Kryjącej się pod nimi drewnianej starej desce przywrócono dawny blask. Efekty?

- Jest pięknie! - mówi zadowolony właściciel zakładu. Pan Andrzej wierzy, że takie akcje mają sens. - Myślę, że ludzie zaczną tu wracać, na Stare Miasto. 

Metamorfozę zakładu przeprowadzono w ramach konkursu "Przemiana we-WNĘTRZN-na". Zgłosiło się do niego 11 firm. Nagrodą było finansowe wsparcie metamorfozy lokalu. Warunkiem udziału w konkursie był 10-cio proc. wkład własny.

Pierwszą przemianę przeszedł latem ub. roku sklep z wyrobami skórzanymi w centrum miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE