prawo jazdy

i

Autor: policja.pl

Zanim wsiądziesz za kółko bez prawka, sprawdź, czy w systemie wpisane są prawidłowe dane

2020-12-15 9:55

Apeluje o to starostwo powiatowe w Lesznie. Jeśli podczas kontroli policja stwierdzi nieprawidłowości, może się skończyć odholowaniem auta.

Od 5 grudnia na terenie Polski można jeździć samochodem bez prawa jazdy. Trzeba mieć oczywiście uprawnienia, ale potwierdzającego je plastiku w portfelu wozić nie trzeba. Tyle teorii. Jak się okazuje, przy wprowadzaniu do Centralnej Ewidencji Kierowców danych ponad 22 milionów uprawnionych do prowadzenia pojazdów Polaków, mogły pojawić się błędy. 

Warto sprawdzić swoje dane w systemie - zaleca starostwo powiatowe w Lesznie. 

Można to zrobić w usłudze „Sprawdź uprawnienia kierowcy” na portalu gov.pl: "Sprawdź swoje uprawnienia w systemie". Jeśli wykryjemy błędy, należy je niezwłocznie zgłosić do starostwa powiatowego. W skrajnym przypadku, podczas kontroli policyjnej pojazdu, mundurowi mogą nawet nakazać odholowanie naszego pojazdu na parking.

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE