​Wyrzucił psa przez okno, pójdzie siedzieć. Wyrok dla mieszkańca powiatu górowskiego

i

Autor: pxhere

Wyrok

​Wyrzucił psa przez okno, pójdzie siedzieć. Wyrok dla mieszkańca powiatu górowskiego

2024-05-21 11:58

28-letni dziś mężczyzna dwa lata temu próbował zabić swojego owczarka niemieckiego. Do zdarzenia doszło w miejscowości w gminie Góra. Mężczyzna został skazany na 1 rok i 4 miesiące więzienia.

Bestialstwo

Do zdarzenia doszło w październiku 2022 roku. 26-letni wówczas mężczyzna obwiązał psu szyję paskiem i kablem, a następnie wyrzucił przez okno na pierwszym piętrze budynku. Pies zwisał z okna dłuższą chwilę, po czym "opiekun" spuścił go na betonowe podłoże, a sam oddalił się z domu. Wszystko widzieli świadkowie, którzy próbowali reagować, w końcu wezwali policję. Mężczyzna szybko został zatrzymany, a podczas zatrzymania uszkodził radiowóz. Zwierzę przeżyło upadek i trafiło pod opiekę weterynarza.

Jak ustalono, 26-latek znęcał się nad swoim psem przez kilka miesięcy, m.in. głodził go i więził w pomieszczeniu gospodarczym. Jak tłumaczył policjantom – bał się psa, bo był agresywny.

- Po rozpatrzeniu wszystkich dowodów, Sąd Rejonowy w Głogowie wydał wobec 26-latka wyrok łączny w wymiarze 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności, zakazu posiadania wszelkich zwierząt przez okres 5 lat oraz nawiązkę w wysokości 3000 złotych na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom - informuje Ariel Bujak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Górze.

Sąd nakazał też skazanemu naprawienie szkody wynikającej z uszkodzenia radiowozu.

Zgotował żonie piekło. Gdy się wyprowadziła z dziećmi, podpalił ich dom