Zamknięty basen we Wschowie

i

Autor: wschowa.pl

Wschowa

"Wyremontujemy ten basen"

2024-02-23 11:09

Burmistrz Wschowy zapewnia, że zamknięty w 2019 roku obiekt będzie zmodernizowany. Kiedy będzie można z niego korzystać? [ZDJĘCIA]

Co dalej z basenem we Wschowie?

Odpowiedź na pytanie kiedy basen przejdzie remont na razie nie padła. Warto przypomnieć, że basen odkryty we Wschowie został zamknięty w 2019 roku przez sanepid. Obiekt był w fatalnym stanie. Mało kto tam przychodził - miesięcznie około 30 osób.

Burmistrz Wschowy zapowiada - "Wyremontujemy basen"

Wschowski magistrat przygotował projekt modernizacji basenu. Gdy ogłoszono konkurs na jego realizację, okazało się, że koszty będą ogromne - oferty wahały się od 10 do 20 milionów złotych. Warto dodać, że było to przed pandemią; dzisiaj koszty byłby dużo większe. Burmistrz Wschowy, Konrad Antkowiak, ze względu na wysokie koszty z remontu basenu zrezygnował. Teraz do niego wraca.

Basen zostanie przebudowany, ale w etapach. Rozpoczniemy od przebudowy instalacji wodociągowej oraz instalacji do odkażania i samej niecki basenowej. Oczywiście będziemy się starać o dofinasowanie jak do każdej dużej inwestycji w naszej gminie. Tak, że basen będzie otwarty, ten projekt będzie zrealizowany - mówi Konrad Antkowiak.

Póki co, mieszkańcy Wschowy latem mogą korzystać z nowoczesnej plaży w Lginiu. W zeszłym roku wybudowano tam robiący ogromne wrażenie pomost.