Wykonawca wybrany. Za tydzień zaczną się roboty na ulicy Dożynkowej w Lesznie

i

Autor: hak

Remonty ulic

Wykonawca wybrany. Za tydzień zaczną się roboty na ulicy Dożynkowej w Lesznie

2023-11-20 12:04

W poniedziałek 27 listopada rozpocznie się przebudowa ul. Dożynkowej w Lesznie, na odcinku od Lipowej do torów kolejowych. Roboty miały ruszyć pod koniec wakacji.

Do dwóch razu sztuka

Roboty na Dożynkowej w Lesznie miały ruszyć pod koniec sierpnia, ale nie ruszyły, bo wykonawca - przypomnijmy - nie stawił się na placu budowy i miasto musiało szukać nowego. Ponowny przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna, które przedstawiło najtańszą ofertę spośród 5 innych.

Roboty zaczną się za tydzień.

- Od dnia 27.11.2023r. wykonawca inwestycji firma Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o. planuje zamknięcie do ruchu ul. Dożynkową na odcinku od ul. Krętej do ul. Akacjowej.Dojazd do ul. Dożynkowej odbywać się będzie ul. Chociszewskiego oraz ul. Kanałową. Prace na tym odcinku wykonywane będą do stycznia 2024r. Powyższe terminy uzależnione są od warunków atmosferycznych - informuje Urząd Miasta Leszna.

Zakres przebudowy obejmuje m.in. wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników, kanalizacji deszczowej i wymianę opraw oświetleniowych. Termin zakończenia przebudowy Całego odcinka ul. Dożynkowej to 30 kwietnia przyszłego roku.

Co ważne, przebudowa nie wymaga wycinki drzew. Po zakończeniu robót planuje się nawet nowe nasadzenia w miejscu powstałych ubytków.

Chatka Świętego Mikołaja w Lesznie

QUIZ PRL. Andrzejki w PRL. Czy pamiętasz, jak się dawniej bawiono w wieczór andrzejkowy?

Pytanie 1 z 10
Zabawy andrzejkowe odbywały się:
Andrzejki w PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE