Wszystkich Świętych w Lesznie - dodatkowe parkingi i autobusy

2021-10-28 13:29
Wszystkich Świętych w Lesznie - dodatkowe parkingi i autobusy
Autor: pixabay.com 1 listopada cmentarze w Lesznie rozświetlą tysiące zniczy

1 listopada największy parking w mieście uruchomiony zostanie na odcinku Al. Konstytucji 3 Maja, na DW 309.

Parkingi w Lesznie 1 listopada

1 listopada, podobnie jak w poprzednich latach, tymczasowy parking przy cmentarzu parafialnym wyznaczony zostanie na nitce zachodniej Al. Konstytucji 3 Maja w kierunku Wrocławia, na odcinku od ronda Antoniny do skrzyżowania z Al. Jana Pawła II. Czynny będzie tylko tego jednego dnia, od godz. 7:00 do 18:00. Objazdy ulicami Poznańską, A. Mickiewicza, Dąbrowskiego, Al. Jana Pawła II do Al. Konstytucji 3 Maja. Ruch będzie odbywał się tylko nitką w kierunku Poznania.

Dodatkowe miejsca postojowe zostaną także wyznaczone przy ul. Osieckiej. Także w przypadku cmentarza na Gronowie będą dodatkowe miejsca postojowe i w związku z tym ulica Kresowa będzie chwilowo ulicą jednokierunkową. Prosimy o stosowanie się do oznakowania drogowego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem drogowym - mówi Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Autobusy miejskie we Wszystkich Świętych 

Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie uruchomi 1 listopada siedem dodatkowych linii autobusowych. Oznaczone będą literami od "A" do "G".

Wszystkie one bezpłatnie dowiozą mieszkańców na największe leszczyńskie cmentarze, a także po uroczystościach (od red. - mszach św.) odwiozą z powrotem do domów - dodaje L. Gbiorczyk.

Pozostałe autobusy kursować będą tego dnia według rozkładu, jaki obowiązuje w niedziele i święta.

1 listopada MZK w Lesznie dowiezie za darmo na cmentarze także osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Zapisy telefoniczne na kursy specjalnym busem do niedzieli pod numerami tel. 65 529 93 46 lub 608 045 405, w godz. 8:00-20:00. Z takich kursów będzie można skorzystać od godz. 10:00 do 17:00, razem z opiekunem lub przewodnikiem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE