Wiemy, kiedy drogowcy wrócą na DK 12 w Lesznie. I w którym miejscu się pojawią

2020-02-07 12:05
Wiemy, kiedy drogowcy wrócą na DK 12 w Lesznie. I w którym miejscu się pojawią
Autor: hak

W marcu lub kwietniu drogowcy wrócą na DK nr 12 w Lesznie. Pojawią się na wiadukcie, a potem na ulicy Szybowników lub Estkowskiego.

Roboty na wiadukcie nie będą wymagać zmiany organizacji ruchu pojazdów. – Wtedy mają być jedynie remontowane bariery - mówi Agata Pawlikowska, z-ca kierownika Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie.

Warstwa ścieralna na wiadukcie ma być ułożona przed zakończeniem całej inwestycji. Dalszy etap prac zależeć będzie od tego, kiedy wykonawca (firma Strabag) uzyska pozwolenie na budowę ul. Szybowników.

- W marcu lub kwietniu wykonawca chciałby zacząć roboty na ul. Szybowników lub na Estkowskiego i Unii Europejskiej - mówi Pawlikowska.

Choć te dwie ostatnie wcale źle nie wyglądają

- Ale musimy je doprowadzić do nośności 115 kN, jaką ma cała DK 12 - wyjaśnia Pawlikowska. - Prowadzone tam będą roboty, które doprowadzą do wzmocnienia konstrukcji drogi do wymaganych parametrów.

Termin zakończenia remontu dk 12 to koniec przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE