Pływalnia Akwawit w Lesznie

i

Autor: TS

Inwestycje w Lesznie

Ważą się losy remontu pływalni "Akwawit" [ZDJĘCIA]

2024-05-15 10:36

Warta 74 miliony złotych inwestycja teoretycznie już się rozpoczęła. Miasto może się jednak z niej wycofać. Prezydent Rusiecki czeka na audyt, który zdecyduje, czy miasto na remont stać i czy zachowano procedury przy wyborze wykonawcy.

Remont pływalni "Akwawit" teoretycznie juz się rozpoczął

Remont pływalni Akwawit to największa miejska inwestycja w ostatnich latach. Koszt modernizacji obiektu to 74 miliony złotych przy 26 milionach dofinansowania z Polskiego Ładu. Przetarg na prace wygrała firma Adamietz.

Co dalej z remontem pływalni "Akwawit" w Lesznie?

Miasto oddało już plac budowy, a wykonawca ogrodził pływalnię metalowym płotem. Dokumentacja projektowa ma być wykonana do końca listopada tego roku. Dopiero potem ruszą poważne prace. O ile w ogóle ruszą. Nowy prezydent Leszna, Grzegorz Rusiecki, chce najpierw przeprowadzić audyt.

Audyt jest potrzebny po to, żeby zastanowić się czy wszystkie procedury związane z podejmowaniem tak strategicznej decyzji jak remont pływalni i wydatkowanie prawie stu milionów złotych, czy te procedury były zachowane - mówił na poniedziałkowej (13.05) konferencji prasowej Grzegorz Rusiecki, prezydent Leszna.

Zanim ruszy modernizacja pływalni "Akwawit" miasto chce przeprowadzić audyt

W związku z tym, że wykonawca jest już na placu bodowy, a sam plac został już przygotowany do rozpoczęcia remontu, rodzi sie pytanie kiedy można spodziewać się audytu.

Myślę, że w ciągu tygodnia ta decyzja zostanie podjęta, tutaj każdy dzień ma znaczenie - wyjaśnia prezydent Grzegorz Rusiecki.

Biorąc pod uwagę skalę remontu "Akwawitu", audyt może potrwać nawet kilka miesięcy. Przypomnijmy, że remont pływalni ma potrwać trzy lata i zakończyć się w 2026 roku.