Wandal zbił szybę na wybiegu dla szopów praczy

i

Autor: Fb Mini ZOO Leszno Zniszczenia zauważono w sobotę rano.

Mini ZOO Leszno

Wandal zbił szybę na wybiegu dla szopów praczy

2023-03-22 9:41

​Mini ZOO w Lesznie policzyło straty. Jej wstawienie kosztować może kilkanaście tysięcy złotych.

Popularne miejsce wypoczynku

Wybieg dla szopów praczy to duża konstrukcja z przeszkleniami, przez które można podglądać życie tych zwierząt w podobnych do naturalnych warunkach. Zniszczenia zauważyli w sobotę rano pracownicy Minii ZOO. Duża i gruba szyba spękana była całej powierzchni. Mało prawdopodobne, żeby stało się to w wyniku na przykład naprężeń czy ukrytej wady. Na szybie widać ślad po uderzeniu czymś ciężkim i twardym. Na szczęście nie wpadła do środka, co mogłoby doprowadzić do okaleczenia zwierząt. Jej wymiana może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W Mini Zoo w Lesznie zamieszkały szopy
Wandal zbił szybę na wybiegu dla szopów praczy

i

Autor: Fb Mini ZOO Leszno

Jesteśmy zdruzgotani takim bezsensownym i bezcelowym zniszczeniem(…) Dla naszej placówki jest to ogromna kwota, która wydana zostałaby na remonty czy nowe atrakcje dla odwiedzających" – napisało na Facebooku Mini ZOO Leszno.

O sprawie powiadomiona została policja.

Zwierzyniec prosi „Nie bądźmy bierni wobec aktów wandalizmu i przemocy. Tym bardziej, że to nasze wspólne dobro i mienie.”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE