W tym roku księża po kolędzie chodzić nie będą. Czy odbędzie się uroczystość Wszystkich Świętych?

2020-10-15 14:23
Kolędy w tym roku nie będzie
Autor: TS/ Diabetes

Wytyczne dotyczące pandemii wydała księżom Archidiecezja Poznańska.

W dekrecie pod tytułem "Duszpasterstwo w czasach pandemii", Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki informuje, że w tym roku nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie. Księża, zamiast odwiedzać wiernych mają ich zapraszać do kościoła w mniejszych grupach, na wieczorne msze.

W dekrecie jest również mowa o uroczystości Wszystkich Świętych. Zalecenie jest takie, by na cmentarze wybierać sie indywidualnie lub w małych grupach nie tylko 1 i 2 listopada, ale przez całą oktawę. Arcybiskup Gądecki prosi księży by rozważyli możliwość zrezygnowania z Mszy Świętej 1 listopada na cmentarzu.

Wytyczne dotyczą także sakramentu pokut,. Księża nie mogą używać konfesjonałów zamkniętych, na kratkach mają być zamontowane ochronne folie, które będzie trzeba wymieniać minimum raz w tygodniu. Przy każdym konfesjonale ma stać butelka z płynem do dezynfekcji.

Dezynfekcja rąk kapłana lub szafarza jest również obowiązkowa podczas udzielania komunii świętej.

Zachęcam ponadto, aby na zakończenie Mszy Świętych powrócić do praktyki śpiewu Suplikacji w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.

Pisze na koniec dekretu "duszpasterstwo w czasach pandemii" Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański.

Diabły na wolności | ESKA XD - Coś dobrego #5

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.