z awansem

Autor: AB

W środę na dwóch torach odbyły się półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

2021-06-10 11:14

Z dobrym skutkiem startowała dwójka zawodników FOGO Unii Leszno.

Jednego aktora miał turniej rozegrany w Krośnie. Tam bezkonkurencyjny był Janusz Kołodziej, który wygrał imprezę z kompletem 15 punktów. Atut swojego toru wykorzystały miejscowe Wilki w osobach wychowanka Byków – Tobiasza Musielaka oraz Mateusza Szczepaniaka, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce.

Awans do finału, który 11 lipca odbędzie się na Smoczyku uzyskali także: Walasek, Lampart i Hampel, a rezerwowym w finale będzie Woryna. Odpadł Damian Dróżdź z Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, zdobywając jedynie 3 punkty.

W Gnieźnie, w równoległym finale triumfował Paweł Przedpełski z dorobkiem 14 punktów, ale tuż za nim znalazł się Piotr Pawlicki, zdobywając 12 oczek. Jako jedyny pokonał triumfatora imprezy. Przepustkę do finału wywalczyli na obiekcie Startu także: Oskar Fajfer, Woźniak, a po barażu: Miśkowiak, Nowak i Przemysław Pawlicki. Rezerwowym będzie Kościuch. Nie zabrakło dużych niespodzianek. W finale zabraknie Patryka Dudka, Piotra Protasiewicza, Bartosza Smektały i Dominika Kubery.

Dodajmy, że miejsce z urzędu w leszczyńskim finale zagwarantowane mieli uczestnicy Grand Prix, czyli: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak.