W sobotę czeka nas już ostatni piłkarski akord w IV lidze. Już możemy powiedzieć, ze nie był to udany sezon dla naszych zespołów

2021-06-18 11:06 AB
Obra Kościan
Autor: AB

Wyjątek stanowi Obra 1912 Kościan.

Obra nie zawodziła. Jesienią była blisko awansu do mistrzowskiej ósemki. Zabrakło szczęścia. Wiosną w grupie spadkowej Kościaniacy rozdawali karty. Zespół pomimo że w przerwie zimowej teoretycznie się osłabił stanął na wysokości zadania i wszystko wskazuje na to, że wygra dolną grupę IV ligi. Ostatni mecz jaki rozegra Obra będzie spotkaniem przed własną publicznością. Zespół trenera Krzysztofa Knychały podejmie w derbach zdegradowaną już Krobiankę Krobia i będzie bez wątpienia faworytem tego starcia. Obrze wystarczy punkt, by wygrać zmagania w drugiej części tabeli, co będzie równoznaczne z zajęciem 9 miejsca.

Z ligą, meczem na własnym boisku pożegna się Polonia 1912 Leszno, która okazała się rozczarowaniem. Nic tu nie zmieni już ostatni mecz z imienniczką z Kępna. Sezon był słaby i trzeba będzie wszystko budować na nowo, ale już w V lidze. Dodajmy, że cała ostatnia kolejka spotkań rozpocznie się w sobotę o 17.00.

Na budowie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie