W przyszłym tygodniu zmiany w organizacji ruchu w Lesznie

2021-09-24 13:41
W przyszłym tygodniu zmiany w organizacji ruchu w Lesznie
Autor: google.com

W czwartek 30 września ma się rozpocząć kolejny etap przebudowy ul. Szybowników.

Tym razem pracami drogowymi objęta będzie część ul. Wolińskiej, gdzie przy wiadukcie budowane będzie rondo. Trzecie na ulicy Szybowników (po rondach na skrzyżowaniu z Działkową i Dożynkową).

Z informacji, które posiadam, 30 września rozpoczną się tam roboty i zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Jadący od wiaduktu w kierunku Święciechowy będą mogli tak, jak dotychczas, jechać na prawoskręcie na ul. Wolińską. Natomiast w przeciwną stronę - od Święciechowy do centrum - będzie kierowany ruch na ul. Święciechowską. Oczywiście mówię o ruchu osobowym, a nie ciężąrowym - mówi Dominik Kaźmierczak, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg w Lesznie.

W związku ze zmianami, inaczej też będą jeździć autobusy miejskie.

Będą jechały, czasowo oczywiście, przez ul. Reja. I w związku z powyższym, od wtorku 28 września - tak, żeby się kierowcy przyzwyczaili - zostanie wprowadzony tam zakaz zatrzymywania się. Zobaczymy, czy wystarczający będzie jednostronny, czy będzie konieczność dwustronnego - dodaje D. Kaźmierczak.

Ma być też jednocześnie otwarty dla ruchu (gotowy od wielu tygodni) odcinek ul. Szybowników od Kosmonautów do ronda przy Działkowej.

Idealny samochód DLA KOBIETY - wymagania i modele | ESKA XD - Prosto z salonu #32
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE