​W Kościanie motocyklista w minutę stracił prawko

i

Autor: zdj. z video KPP Kościan

​W Kościanie motocyklista w minutę stracił prawko [VIDEO]

2022-04-26 11:12

25-letni motocyklista jechał przez Kościan łamiąc przepisy drogowe. Zdobył za to 30 punktów karnych i 5 tys. złotych grzywny.

Było to na ul. Surzyńskiego nieopodal budynku komendy policji i na ul. Śmigielskiej. Uchwyciły to kamery monitoringu miejskiego.

Dzięki pomocy Straży Miejskiej w Kościanie oraz przejrzeniu zapisu z monitoringu miejskiego, ustalono, że motocyklem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Kościan. Motocyklista, jadąc ulicą Surzyńskiego i ul. Śmigielską, ominął pojazd marki Fiat, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu ulic oraz dwukrotnie wyprzedził pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z taryfikatorem, za popełnione czyny uzbierał w rekordowym czasie aż 30 punktów karnych oraz bardzo wysoką grzywnę - mówi Paulina Piechowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Mieszkaniec gm. Kościan usłyszał 5 zarzutów, z których będzie się tłumaczył przed sądem. I będzie musiał znów zdawać egzamin na prawo jazdy, bo przez punkty stracił uprawnienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE