W Kościanie dwaj zamaskowani mężczyźni okradli pracownika firmy

2021-10-13 11:08
W Kościanie dwaj zamaskowani mężczyźni okradli pracownika firmy
Autor: KPP Kościan

Napastnicy użyli gazu. Szuka ich teraz policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (11.10.) po godz 7:00 na ul. Śmigielskiej. Prawdopodobnie sprawcy obserwowali wcześniej mężczyznę. Zaatakowali go, gdy pakował do bagażnika auta torbę z narzędziami i pieniędzmi. W środku było kilkanaście tysięcy złotych.

MMA VIP 3 - Kto walczy? Kiedy będzie gala? ZAWODNICY | ESKA XD - Sportekspertka #33

W czasie kiedy obchodził auto, aby zasiąść za jego kierownicą, podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, z założonymi maseczkami higienicznymi na twarzach. Jeden z nich otworzył bagażnik auta, a widząc reakcję właściciela torby, który cofnął się, użył wobec niego prawdopodobnie gazu pieprzowego. Drugi zamaskowany człowiek chwycił torbę z bagażnika i wspólnie zaczęli uciekać w kierunku nieopodal zaparkowanego auta Hyundai Santa Fe, koloru fioletowego, bez tablic rejestracyjnych, do którego wsiedli - mówi Mariusz Wojciechowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Właściciel torby pobiegł za nimi do ich auta i tam zaczął się szarpać z jednym ze sprawców.

Wówczas po raz kolejny użyto wobec niego gazu, a sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia - dodaje M. Wojciechowski. 

W Kościanie dwaj zamaskowani mężczyźni okradli pracownika firmy
Autor: KPP Kościan

Sprawców szuka teraz policja w Kościanie. Jeśli możecie pomóc ich ustalić - dzwońcie na numer 47 77 26 200.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE