Boże Ciało

i

Autor: Wojciech Szabelski

Święto

W czwartek ważne katolickie święto. Ulicami Leszna przejdzie procesja

2024-05-29 12:34

Skąd wyruszy procesja z okazji Bożego Ciała w Lesznie? O której godzinie rozpocznie sie Msza Święta? Sprawdzamy jak będzie wyglądać Boże Ciało w Lesznie.

Boże Ciało - co to za święto?

 Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt katolickich, obchodzone w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Święto to zostało ustanowione w XIII wieku przez papieża Urbana IV, aby uczcić rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. W Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy, co umożliwia szeroki udział wiernych w procesjach eucharystycznych. Procesje te odbywają się ulicami miast i wiosek, gdzie wierni niosą Najświętszy Sakrament, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Przy każdym ołtarzu odczytywane są fragmenty Ewangelii, a kapłan udziela błogosławieństwa. Boże Ciało podkreśla wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii i gromadzi społeczności w duchu wspólnoty i modlitwy.

Boże Ciało w Lesznie

W Lesznie procesja wyruszy spod Bazyliki Mniejszej około godz. 10:15. Wierni przejdą ulicą Kościelną na Rynek, dalej ulicami Narutowicza, Marcinkowskiego i Krasińskiego do kościoła Krzyża na placu Jana Metziga. Tam w południe zostanie odprawiona msza.

zadyma Natana i Ciosa