Trwa rekrutacja do leszczyńskich podstawówek. Szkoły zamiast na drzwi otwarte zapraszają rodziców i dzieci na swoje portale społecznościowe [AUDIO]

2021-02-23 14:00 TS
SP1 w Lesznie
Autor: TS SP 1 w Lesznie prowadzi nabór dzieci do dwóch klas pierwszych.

Przez pandemię nabór jest trudny i dla szkół i dla uczniów. Sprawdziliśmy jak wygląda rekrutacja do klas pierwszych w SP 1 w Lesznie.

Szkoła Podstawowa nr 1 prowadzi nabór do dwóch klas pierwszych. Placówka ma sporą konkurencję, bo niedaleko została otwarta wyremontowana, pachnąca świeżością i świetnie wyposażona SP nr 3. To nie mury jednak tworzą dobra atmosferę, a uczniowie i nauczyciele. Największym naszym atutem jest właśnie rodzinna atmosfera - mówi Robert Fryz dyrektor SP 1 w Lesznie.

W naszej szkole każdy nauczyciel zna personalnie, oprócz swoich dzieci, praktycznie wszystkich innych uczniów. Oprócz tego, to co wyróżnia tę szkołę od innych szkół, to bardzo rodzinne podejście do każdego ucznia. W dużych placówkach uczniowie często nie potrafią się znaleźć. Giną w anonimowym tłumie. U nas jest inaczej.

Dyrektor Roberty Fryz dementuje przy okazji pogłoski, jakoby SP 1 miała zostać wchłonięta przez SP 3 lub zlikwidowana. 

Mam zapewnienie władz oświatowych miasta Leszna, że nie planuje się żadnych zmian w systemie szkół miejskich w najbliższym czasie. Co będzie dalej? Życie pokaże. 

W "jedynce" uczy się obecnie 316 uczniów. Mimo, że jesteśmy niewielką placówką mamy sporo do zaoferowania - mówi Kinga Karaś wicedyrektor SP 1.

Mamy w programie zajęcia dodatkowe w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Na zajęciach dzieci badają swoje otoczenie, przeprowadzają ciekawe eksperymenty, wyjaśniają zjawiska, które zachodzą wokół nich. Mamy też kontakt z Centrum Nauki "Kopernik". Jesteśmy w ramach Klubów Młodego Odkrywcy wpisani w ich rejestr i współpracujemy z nimi. 

Przez pandemię, zarówno SP 1 jak i inne szkoły podstawowe w Lesznie, swoją ofertę i swoje atuty przedstawiają na stronach internetowych i portalach społecznościowych. To po wizytach w tych wirtualnych miejscach rodzice podejmą decyzje o tym, gdzie kontynuować będą edukację ich dzieci.

Ulicami dawnego Leszna
Posłuchaj, co o rekrutacji do SP 1 w Lesznie mówi dyrektor Robert Fryz i jego zastępczyni, Kinga Karaś