To pierwsza książka dla dzieci o żużlu w Polsce. Marta Magdańska z Leszna napisała opowiadanie pt. "Bobcio i mecz żużlowy" [AUDIO]

2021-10-14 6:04
Bobcio
Autor: FB/Marta Magdańska Książkę leszczynianki mona kupić w księgarniach w całej Polsce

Książka jest pięknie ilustrowana i podbija serca najmłodszych fanów czarnego sportu.

Marta Magdańska wie, że nawet przedszkolaki fascynują się żużlem. Tak było z chłopcem nazywanym Bobcio.

Oczywiście Bobcio to mój syn, a mój syn jest największym na świecie fanem żużla. Na pewno największym wśród przedszkolaków. Ja jestem największą fanką książek dla dzieci, a że książki o takiej tematyce jeszcze na polskim rynku nie było, to ją napisałam - mówi Marta Magdańska.

Marta Magdańska opowiada o swojej książce "Bobcio i mecz żużlowy"

"Bobcio i mecz żużlowy" opowiada historię chłopca, który marzy by wybrać się na stadion i zobaczyć na żywo swoich żużlowych idoli. Jego marzenie spełnia tata.

Ta książka wyjaśnia wiele tajników meczu żużlowego. Dzieciaki dowiedzą się z niej co się na takim meczu dzieje, znajdą odpowiedzi na takie pytania jak np. co to znaczy, że zawodnik jest wykluczony? Dorośli fani żużla wiedzą, ci najmłodsi niekoniecznie.

Książka jest pięknie ilustrowana. Można ją kupić w salonach Empik i w księgarniach w całej Polsce. 

A jeśli będziecie w sobotę (16.10) w Krakowie, to spotkacie Panią Martę na Międzynarodowych Targach Książki. Będzie można posłuchać o "Babciu i meczu żużlowym", otrzymać autograf autorki i zrobić sobie fotkę na motorze żużlowym. Swoją maszynę, na potrzeby promocji książki, udostępnił Janusz Kołodziej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE