To nie przypadek. Krzyż i zapory przeciwczołgowe na skwerze przy WKU w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska

To nie przypadek. Krzyż i zapory przeciwczołgowe na skwerze przy WKU w Lesznie [FOTO]

2020-12-29 12:53

To elementy zagospodarowania tego terenu. Nie wszystkim jednak się podobają.

Skwer u zbiegu ulic Zamenhofa i Kiepury nosi imię Jadwigi Wiecierzyńskiej, pierwszej szefowej Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa w Lesznie. Na razie bardziej jednak przypomina lądowisko dla helikopterów, niż miejsce pamięci. Betonowe konstrukcje pochodzą z lasów spod Gronowa. Mają przypominać o poligonie, który mieścił się kiedyś w tym miejscu. 

Jeśli mm być szczera, średnio mi się to podoba - powiedziała Radiu Eska młoda kobieta przechodząca obok skweru. - Również w związku z tym, że jest to robione podczas pandemii, gdzie wydaje mi się, powinniśmy się skupiać na ważniejszych sprawach, niż robienie takich skwerów. Wydaje mi się, że to nie trafi do większości mieszkańców naszego miasta. Kojarzy mi się z placem budowy tak naprawdę.

Wtórował jej młody mężczyzna:

Nie do końca rozumiem przesłanie.

Na razie to rzeczywiście jeszcze plac budowy. Wysiano trawę i posadzono drzewa. Prace wykonał Miejski Zakład Zieleni w Lesznie. Pojawić mają się też ławki i dąb imienia patronki skweru.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Atrakcje w przejściu podziemnym w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE