Poligon w Rawiczu

i

Autor: FB/Grzegorz Kubik

Rewitalizacja poligonu w Rawiczu

To będzie prawdziwa perełka Rawicza. Mowa o poligonie, który stanie się centrum rekreacji [ZDJĘCIA]

2023-09-21 12:15

Już w tym roku powstaną tam ścieżki rowerowe, pomosty przy zbiorniku wodnym, promenada i zostaną wyremontowane przylegające do poligonu ulice.

Poligon w Sierakowie stanie się centrum rekreacji

Poligon mieści się w Sierakowie. Miejscowość przylega do Rawicza i jest jego ważną częścią. Od początku roku trwają tam prace związane z rewitalizacją terenu, na którym znajduje się zbiornik wodny. Chcemy, aby poligon stał się centrum rekreacji - mówi Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza - Przygotowujemy piękny teren rekreacyjny na poligonie i myślę, że w przyszłym roku będzie tam można miło spędzić czas.

Zakres prac na poligonie w Rawiczu

Plany rewitalizacji obejmują budowę otaczającej zbiornik promenady z oświetleniem, ścieżek rowerowych, remontu przylegających ulic, pomostów i parkingów. Działa już tam tor rowerowy. Plac zabaw czeka na doposażenie w nowoczesny sprzęt. Cała inwestycja będzie kosztować prawie 22,5 miliona złotych. Rawicz otrzymał na nią dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 18 milionów złotych.

385 lat Rawicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE