koszykówka

Tęcza Pompax i Rycerze na plus

2021-12-06 13:45

Dwa wygrane mecze, ale też jeden pojedynek przegrany. Tak grały nasze trzy zespoły rywalizujące w I i II lidze koszykówki. Kto się cieszył, a kto miał mniej powodów do zadowolenia?

Ciężką przeprawę w I lidze miały koszykarki Pompax Tęczy Leszno, które długo nie mogły znaleźć recepty w wyjazdowym meczu z Contimaxem MOSiR Bochnia. Co prawda do przerwy zdołały dogonić przeciwniczki i remisować 33:33, ale po III kwarcie nie było już wesoło, bo leszczynianki traciły 8 oczek. Na początku IV kwarty nawet 10 straty. Na szczęście w odpowiednim momencie coś zaskoczyło w zespole z Wielkopolski, który właśnie wtedy odnotował serię (0:21) czym złamał mocny opór gospodyń, które po takim ciosie się nie podniosły, przegrywając z Pompax Tęczą 62:74. Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 25, Pisera 14, Ratajczak 13 (12 zb), Hołtyn 12, Szloser 5, Pietrzak 5, Jędryczka, Matuszewska, Pacholczyk i Mikołajczak bez punktów.

Łatwo nie mieli też koszykarze Rycerzy Rydzyna, podejmując BC Swiss Krono Żary. W III kwarcie przeciwnik zbliżył się na punkt i można było drżeć o wynik. Tu tak jak w przypadku Tęczy zaczęło po prostu wpadać. Punktowe serie odebrały chęci rywalowi, a Rycerze po ofensywnej grze pokonali rywala z Lubuskiego 105:89. Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 19 (2x3), Sobiech 18 (3x3), Sanny 17 (2x3), Sz.Milczyński 17 (18 zb), Kasiński 15 (2x3), Samolak 13 (3x3), Świerczyk 3 (1x3), Domagała 3 (1x3), Nawrocki 0.

Nie poiszczęściło się BC Obrze Kościan, która nie była faworytem domowego spotkania z Pogonią Prudnik. W dodatku miejscowi musieli sobie radzić bez swojego kapitana – Pawła Ciążkowskiego. Pogoń prowadziła od początku. Rozpoczęła od 0:8. Do przerwy nie było jednak źle, bo straty wynosiły tylko 7 punktów. III kwarta okazała się jednak decydująca. Goście uzyskali 21 punktów przewagi i nie dali sobie już wydrzeć wygranej, pomimo finiszu Obry, która uległa ekipie z Opolszczyzny 73:86. Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 25, Rybakowski 18 (4x3), Hebdzyński 16, R.Milczyński 4, Konieczny 4, Łukanus 4, Stanisławiak 2.