Teatr Miejski w Lesznie otworzy się dopiero w marcu. Znamy już repertuar placówki [AUDIO]

2021-02-12 14:52
Teatr Miejski w Lesznie
Autor: TS Teatr Miejski w Lesznie pierwszy spektakl pokaże w marcu.

Jako pierwsza wystawiona będzie sztuka pt. "Mayday". Na scenie zobaczymy m.in. Roberta Rozmusa.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, teatry w Polsce mogą wznowić działalność od dzisiejszego piątku (12.02). Teatr Miejski w Lesznie widzów na pierwszy spektakl zaprosi jednak 1 marca - mówi Zbigniew Rybka, dyrektor Teatry Miejskiego w Lesznie:

Zaskoczyła mnie nagłość decyzji o otwieraniu teatrów. Wolałbym osobiście usłyszeć tydzień temu, że otwieramy się np. 1 marca albo w połowie marca. Wtedy mielibyśmy czas, żeby bardzo porządnie to zrobić. 

Dlatego dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie podjął decyzję, że widzów zaprosi na pierwszy spektakl po pandemicznej przerwie 1 marca.

posłuchaj co o wznowieniu pracy Teatru Miejskiego w Lesznie mów jego dyrektor Zbigniew Rybka

Zapraszamy Państwa na premierę sztuki, którą przygotowaliśmy w czasach, kiedy nie mogliśmy nikogo zaprosić do teatru, więc zaledwie kilka osób zna to przedstawienie. To "Mayday" z Robertem Rozmusem i Przemysławem Redkowskim. W tej obsadzie, myślę, że jest to zapowiedź 2 godzin dobrej zabawy w teatrze. 

Mayday
Autor: Teatr Miejski w Lesznie Spektakl pt. Mayday będzie pierwszym wystawionym na deskach sceny Teatru Miejskiego w Lesznie, po długiej, pandemicznej przerwie.

Przypomnijmy, że teatr Miejski w Lesznie udostępni widzom połowę widowni. 

To jest 110 miejsc. Na jesień, kiedy również mieliśmy ograniczenia co do ilości osób na widowni, sprzedawaliśmy co drugie miejsce. Z doświadczenia wiemy, że widzowie przychodzą do nas w parach. Dlatego od marca będziemy sprzedawali co 2 wolne miejsca - dodaje Zbigniew Rybka.

Bilety na spektakl pt. "Mayday" można już kupować w czynnej od kilku dni kasie teatralnej. Ceny biletów są takie same jak w zeszłym roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE