Szpital w Lesznie w elitarnym gronie

2021-10-22 11:10
Szpital w Lesznie w elitarnym gronie
Autor: hak, Radio Eska

Takim certyfikatem nie każdy może się pochwalić. Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie otrzymał certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Potwierdza najwyższe standardy leczenia.

Na certyfikat szpital pracował 2 lata. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie przeprowadziło w leszczyńskim szpitalu szczegółowy audyt. Badano ok. 90 różnych standardów, m.in. opieki nad pacjentem i dokumentację.

Znaleźliśmy się w dość elitarnym jeszcze ciągle gronie szpitali certyfikowanych, gdzie jakośc została potwierdzona przez zewnętrzną firmę. Nigdy go nie miał szpital, więc ma po raz pierwszy. Ze szpitali wojewódzkich wielospecjalistycznych trudność pozyskania certyfikatu znacznie rośnie, także w  tej chwili mamy my i Konin. Certyfikat jest ważny 3 lata - to też jest ważne - i będziemy musieli też sporo pracy włożyć w to, żeby go potem utrzymać - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie,

Wczoraj (21.10.) szpital pochwalił się przyznanym certyfikatem, dziękując swoim pracownikom za pomoc w jego uzyskaniu. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa Paulina Stochniałek oraz dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Leszek Sobieski.

Taki certyfikat posiadają w Wielkopolsce m.in. Centrum Medyczne HCP w Poznaniu, Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz Szpital Neuropsychiatryczny w Kościanie.

NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE drogi w Polsce | ESKA XD - Prosto z salonu #34
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE