Lakier aż błyszczy! Szpital w Lesznie ma nową karetkę transportową

i

Autor: FB Wojewódzki Szpital Zespolony Leszno

Szpital w Lesznie ma nową karetkę transportową. Zastąpi inną, wysłużoną [FOTO]

2020-12-16 21:53

Kupiona została dzięki dofinansowaniu unijnemu na walkę z koronawirusem.

Nowa karetka to volkswagen transporter T6 z silnikiem 2.0 i mocy 150 KM . Ma krzesełko transportowe, nosze i podjazd. Na jej wyposażeniu znajdzie się także kardiomonitor oraz niezbędny sprzęt ratunkowy, o który wnioskował w zamówieniu szpital.

Ona nie będzie pracować w tzw. systemie, czyli jako karetka systemowa dysponowana przez dyspozytora. Natomiast zastąpi bardzo mocno wysłużoną inną karetkę transportową. My obsługujemy zarówno przychodnie, lekarzy rodzinnych, bo mamy z nimi podpisane umowy - także wykonujemy transporty dla nich, wykonujemy transporty międzyszpitalne oraz na przykład odwozy niektórych pacjentów wymagających tego, leżących, do domu - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Nowa karetka kupiona została w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z projektu "Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią koronawirusa COVID -19 w Województwie Wielkopolskim – etap II".

Dlaczego warto montować czujki czadu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE