Szczypiorniści Tęczy Folplast Kościan jechali do Dzierżoniowa po pewne punkty

2021-02-22 9:03

​Nie był to spacerek. Ostatni zespół tabeli postawił jednak twarde warunku do przerwy i były kłopoty.

Zespół z Kościana był zdecydowanym faworytem, co ilustrowała tabela. Tęcza na czele z jedną porażką. Żagiew na dnie z dwoma zwycięstwami i punktem po remisie przegranym w karnych. W I połowie tej różnicy nie było widać. Tęcza grała na stojąco, zbyt delikatnie w obronie i w 22 minucie było nawet 12:9 dla Żagwi, po trafieniu Koźmińczuka. Goście zdobyli trzy kolejne bramki i doprowadzili do remisu 12:12. Końcówka tej części też należała do Tęczy, która ustaliła wynik pierwszych 30 minut po bramce Przekwasa na (14:16).

Goście rozpoczęli drugą część od trzech bramek z rzędu i odskoczyli na 5 trafień. Po chwili pierwszy raz trafili gospodarze, ale po tej bramce nastąpiła seria siedmiu kolejnych bramek zespołu z Wielkopolski, który w 39 minucie prowadził już wysoko (15:26). Po tych ciosach rywal znalazł się na deskach. Niespodzianki nie było. Kościaniacy po przerwie pokazali lepsze oblicze i wygrali na Dolnym Śląsku (25:37).

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Przekwas 8, Kaniewski 7, Napieralski 5, Weiss 4, Krystkowiak 3, Misiaczyk 2, Michalak 2, Napierała 2, Wesołek, Grzesiak, Dymkowski i Piątek po 1.