Szczepiliby więcej, ale nie ma tyle szczepionek. Szpital w Kościanie dziennie wykonuje 60 szczepień. W placówce powstanie Punkt Szczepień Masowych

2021-04-08 12:42 TS
W kościańskim szpitalu powstanie Punkt Szczepień Masowych
Autor: FB/Powiat kościański W kościańskim szpitalu powstanie Punkt Szczepień Masowych

Od początku stycznia 2021 roku preparaty AstraZeneca oraz Pfizer przyjęło w kościańskiej placówce ponad 3900 osób.

Szczepimy na tyle, na ile mamy szczepionek - informuje Wojciech Maćkowiak dyrektor SP ZOZ w Kościanie:

Problemem jest mała ilość szczepionek. Cieszy świadomość mieszkańców, ich zainteresowanie szczepieniem i szczepionkami, które jest bardzo duże."

Największą grupą zaszczepionych pierwszą dawką preparatów, 1100 osób, stanowią nauczyciele.

W czwartek 25 marca zaszczepiliśmy pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego i Oddziału Paliatywnego. Od chwili, gdy otrzymaliśmy szczepionki i zgodę na szczepienia populacyjne, do 7 kwietnia, czyli przez 12 dni, zaszczepiliśmy niespełna 650 osób z populacji – informuje W. Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie

Aktualnie SP ZOZ w Kościanie wraz z władzami Powiatu Kościańskiego przygotowuje Punkt Szczepień Masowych, w którym zaplanowane są dwa zespoły szczepiące i zgodnie z zaleceniami tygodniowo będzie w nim szczepionych około 1000 osób.

PSM będzie nowym niezależnym miejscem zorganizowanym na terenie szpitala, w którym będą szczepieni mieszkańcy Powiatu Kościańskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Długa kolejka do wymazów w Lesznie