kolaż

i

Autor: TS

Święta

Święty Mikołaj i klimaty z Krainy Lodu. Do tego prezenty i atrakcyjne warsztaty dla najmłodszych. W Lesznie na dzieci czeka Chatka Świętego Mikołaja [ZDJĘCIA]

2023-11-17 13:17

Chatka powstała na ostatnim piętrze siedziby Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności. Miejsce robi ogromne wrażenie. Już sama klatka schodowa udekorowana w klimacie filmu "Kraina Lodu" zapiera dech w piersiach.

Chatka Świętego Mikołaja w siedzibie Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności

Pomysł by otworzyć dla dzieci Chatkę Świętego Mikołaja narodził się w Stowarzyszeniu Leszczyński Bank Żywności w zeszłym roku. Chatka okazała się hitem. Odwiedziło ją ponad 1000 uczniów klas 1-3 z Leszna i z miejscowości ościennych. W tym roku, chatka również przyciągnie najmłodszych. Schody i wejście do chatki przypominają scenerię filmy "Kraina lodu". Jest dużo niebieskiego światła i postaci z filmu. W samej chatce jest już przytulnie i ciepło.

Wchodząc do chatki pierwszą rzeczą, która będzie czekać na dzieci będzie laboratorium. To tam nasi goście będą robić śnieżne gluty. Z nich powstaną śnieżne kule. W laboratorium dzieci przeprowadzać też będą doświadczenie, którego efektem będzie piana. Trzecie doświadczenie to niespodzianka. Kolejny etap zabawy w Chatce Świętego Mikołaja będzie warsztat. To tam powstawać będą prezenty, które dzieci zabiorą ze sobą do domu. Kolejny etap to szopka bożonarodzeniowa, gdzie będzie okazja poznać poznać historię świąt. Podczas zwiedzania Chatki Świętego Mikołaja dzieci wysłuchają bajki i obejrzą trójwymiarowy film. Będą też kalambury i budzenie Świętego Mikołaja w jego pokoju. To tam dzieci odbiorą swoje prezenty - mówi Katarzyna Jaśkowiak, szefowa Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

Kiedy można odwiedzić Chatkę Świętego Mikołaja w Lesznie?

Chatka Świętego Mikołaja zacznie przyjmować dzieci od poniedziałku (20.11). Praktycznie wszystkie terminy już są zajęte. Koszt uczestnictwa w półtoragodzinnych warsztatach to 60 złotych od dziecka.

QUIZ. Tajemnicze miejsca w regionie leszczyńskim. Sprawdź czy wiesz gdzie dokładnie się znajdują

Pytanie 1 z 9
To ruiny mauzoleum rodziny Optizów. Trumny, które w nim spoczywały zostały zbezczeszczone i wrzucone do jeziora przez żołnierzy Armii Czerwonej. Gdzie znajduje się to miejsce?
Mauzoleum rodziny Optizów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE