Świętowali strażacy w Lesznie. Były podziękowania, awanse i wyróżnienia

i

Autor: hak

Dzień Strażaka

Świętowali strażacy w Lesznie. Były podziękowania, awanse i wyróżnienia [FILM/ZDJĘCIA]

2024-05-13 12:48

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka odbyły się na placu przed komendą przy ul. Okrężnej. Tradycyjnie przy słonecznej, choć tym razem wyjątkowo wietrznej pogodzie.

W obchodach Dnia Strażaka udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i politycy, urzędnicy, przedstawiciele policji, leśnicy i kominiarze. Sebastian Kozłowski, komendant miejski PSP w Lesznie przypomniał znaczenie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (w tym roku mija 20 lat) dla rozwoju straży pożarnych i współpracy międzynarodowej. Przypomniał także wykonane w ubiegłym roku inwestycje w poprawę jakości i bezpieczeństwa niesionej pomocy.

- Po raz kolejny spotykamy się, żeby uhonorować i docenić naszą codzienną pracę. Chociaż może to nie praca, a misja i powołanie, może nie obowiązek, a przyjemność. Bo bycie strażakiem to wszechstronność, która pozwala nieść pomoc na wielu płaszczyznach, co udowodniliśmy nie raz, tym samym budując naszą pozycję i uznanie społeczeństwa - mówił bryg. Sebastian Kozłowski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

W trakcie uroczystości komendant tradycyjnie wręczył awanse i wyróżnienia dla strażaków.

Jak przekazał szef leszczyńskich strażaków, w corocznym rankingu najlepszych komend w Wielkopolsce tym razem Leszno nie obroniło pierwszego miejsca i musiało się zadowolić 2. lokatą.