Strażacy z Leszna obchodzą dziś swoje święto

i

Autor: hak, Radio Eska

Strażacy z Leszna obchodzą dziś swoje święto [FOTO]

2022-05-25 12:53

​Nie przy słonecznym, jak zawsze, a pochmurnym niebie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Po pandemicznej przerwie leszczyńscy strażacy znów mogli zaprosić na nie gości.

HIGH LEAGUE - Sekrety gwiazd [10 FAKTÓW] | ESKA XD - Hotplota #49

W tym roku mija 30 lat od powstania Państwowej Straży Pożarnej w Polsce. Życzenie strażacy mają jedno, każdego dnia takie samo.

Żeby cało i zdrowo wracać po dobrze wykonanej pracy na akcjach do remizy i do swoich rodzin - mówi asp. sztab. Artur Szymański z Komendy Miejskiej PSP w Lesznie. - Jest to służba, która wymaga od nas dużego poświęcenia, zarówno jeśli chodzi o te sferę psychiczną, jak i fizyczną. Musimy być cały czas na bieżąco z nowinkami, cały czas trzymać rękę na pulsie, żeby móc świadczyć usługi w ratownictwie na najwyższym poziomie.

Uroczystości były okazją do podziękowania strażakom zawodowym i ochotnikom m.in. za pomoc w walce z pandemią czy pomoc Ukrainie.

Minione dwa lata szczególnie pokazały jak ważna jest bardzo dobra współpraca strażaków PSP z druhami OSP. Te dwa lata to ciągłe działania na rzecz lokalnego społeczeństwa w dobie pandemii Covid-19: organizacji punktów szczepień, dowożenia pacjentów do tych punktów, dystrybucji środków dezynfekcyjnych oraz kolportażu ulotek informacyjnych. Obecny rok to nie tylko walka z pandemią, ale także wybuch wojny w Ukrainie. Zarówno Państwowa Straż Pożarna jak i Ochotnicza Straż Pożarna aktywnie włączyły się w pomoc dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Odpowiedzieliśmy na apel Komendanta Głównego PSP, w tutejszej komendzie zorganizowano zbiórkę sprzętu ratowniczo gaśniczego, który został dostarczony przez wiele jednostek OSP z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego i przekazany do punktów dystrybucji przy granicy z Ukrainą. Dwie jednostki straży pożarnych OSP Święciechowa oraz OSP Kaczkowo przekazały na rzecz strażaków w Ukrainie dwa samochody ratowniczo-gaśnicze - mówił w trakcie uroczystości mł. bryg. Sebastian Kozłowski, komendant miejski PSP w Lesznie.

Tradycyjnie w trakcie uroczystości wręczono też strażakom odznaczenia i awanse.