Sprawcy pobicia piłkarza Korony Piaski w rękach policji

2021-09-15 11:09
​Piłkarz LKS Korony Piaski walczy o życie
Autor: FB LKS Korona Piaski

Młodzi mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego usłyszeli już zarzut. Jak się okazuje, poszkodowany też nie był bez winy, a powodem ataku mógł nie być wcale kolor jego skóry.

Do zdarzenia doszło w nocy 4/5 września, przy jednym z klubów w Poznaniu. Pochodzący z Sudanu zawodnik trafił do szpitala. Policja zatrzymała trzech mężczyzn w Gorzowie Wielkopolskim.

Wszyscy to mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku 20 i 21 lat. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała, a decyzją prokuratora otrzymali środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Ale to nie koniec sprawy.

Cała sprawa nie jest jednak do końca jednoznaczna, ponieważ na podstawie analizy zeznań postronnych świadków, a także monitoringu miejskiego ustalono, że sam pokrzywdzony również swoim zachowaniem mógł pewne sytuacje sprowokować. I ten wątek będzie także dodatkowo badany w odrębnym dochodzeniu - dodaje A. Borowiak.

Zabytkowy autosan MZK w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE