Sprawca potrącenia rowerzystki na Nowym Świecie usłyszał zarzut

2021-07-19 13:24
Sprawca potracenia rowerzystki na Nowym Świecie usłyszał zarzut
Autor: KMP Leszno

Za spowodowanie wypadku mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Do groźnego wypadku doszło w piątek (16.07.) po godz. 19:00. Na oznakowanym przejeździe pieszo-rowerowym kierowca skody octavia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 13-letniej rowerzystce, która jechała w stronę placu zabaw. Samochodem kierował 30-latek z gm. Lipno. Poruszał się prawdopodobnie z dużą prędkością, bo rower aż odrzuciło do lasu. Po ciężko ranną dziewczynkę lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę 17 lipca 30-letni mieszkaniec gminy Lipno usłyszał zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego w miejscowości Nowy Świat. Leszczyńska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju - informuje Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Kierowcy grożą 3 lata więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE