Śpiewa od zawsze i wszędzie. Niedawno zdobyła Grand Prix festiwalu Viva la Musica. Teraz przygotowuje się do wydania pierwszego swojego singla [AUDIO]

2021-06-18 13:52 TS
Ania Prałat
Autor: FB/YT Ania Prałat to uzdolniona wokalistka z Leszna

Ania Prałat, uzdolniona wokalistka z Leszna, występuje solo i z zespołem Arabeska. Uczy się śpiewu u Ewy Halatyn.

Ania Prałat ma 16 lat. Śpiewa od kiedy pamięta. Pierwszy raz udział w konkursie wzięła w przedszkolu.

Śpiewałam piosenkę pt. "Książeczki bajeczki". Zdobyłam w tym konkursie pierwsze miejsce - wspomina Ania Prałat.

Od tego czasu śpiewanie stało się pasją Anny.

Śpiewam cały czas. Śpiewam gdy sprzątam, gdy gotuję, gdy robię lekcję. Może to czasem denerwować moich domowników i ludzi, którzy są wokół mnie, ale myślę, że się już przyzwyczaili i że już wiedzą, że po prostu muzyka towarzyszy mi przez cały czas. 

Posłuchaj rozmowy z Anią Prałat

Obecnie Ania uczy się śpiewu pod okiem Ewy Halatyn. To dzięki pani Ewie osiągnęła swoje największe sukcesy. Ania najlepiej wspomina występ na Międzynarodowym Festiwalu w Koninie, ale jej największy sukces to wygrana w kategorii junior na festiwalu Viva la Musica, który odbył się w formule online w Hiszpanii.

Udało mi się zdobyć nagrodę Grand Prix. Byłam w szoku, mimo, że to był konkurs online, to na prawdę nie wierzyłam w to na początku. To mój największy sukces w życiu.

Teraz wokalistka z Leszna przygotowuje się do wydania pierwszego singla.

Zaczęłam prace na swoim autorskim singlem. Piosenkę aranżuje profesjonalny producent. Jestem bardzo podekscytowana tym projektem i bardzo się cieszę, ale na razie nie zdradzam więcej szczegółów.

Ania bierze też udział w Międzynarodowym Festiwalu Gdynia Open. Jej piosenka jest już w finale. Zwycięzców poznany 4 lipca.