Spada liczba psów w schronisku pod Lesznem. Jesteśmy bardziej odpowiedzialni?

2020-02-10 11:10
Spada liczba psów w schronisku pod Lesznem. Jesteśmy bardziej odpowiedzialni?
Autor: Schronisko w Henrykowie

W ubiegłym roku Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt pod Lesznem przyjęło kilkudziesięciu podopiecznych mniej, niż rok wcześniej. Dziś (10.02) na nowy dom czeka tam 69 psów i 21 kotów.

- Optymistycznie spadło nam przybywanie bezdomnych zwierząt - mówi Małgorzata Buczyńska, kierownik Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. - W 2018 roku było prawie 230 psów, a w ubiegłym roku 180 psiaków.

Czy to znaczy, że zrobiliśmy się bardziej odpowiedzialni za swoich czworonogów?

- Myślę, że na ten spadek ma wpływ głównie chipowanie - mówi Buczyńska. - Każdy pies, czy kot, który do nas trafia jest zachipowany. Jeżeli nie jest oznakowany, zaraz go chipujemy. I może to jest sygnał ostrzegawczy dla właścicieli, żeby jednak tym zwierzakiem bardziej się interesować

​Największe powody do radości dają jednak adopcje. Każdy nowy dom, który znajdują podopieczni schroniska. Liczba adopcji i odbiorów zagubionych psów ze schroniska były w ubiegłym roku i w 2018. na podobnym poziomie 200 sztuk. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE