Schronisko w Henrykowie koło Leszna zaprasza w weekend na Drzwi Otwarte

i

Autor: FB Schronisko dla zwierząt Henrykowo Na nowy dom czeka w schronisku ponad 100 psów i 20 kotów

Schronisko w Henrykowie koło Leszna zaprasza na Drzwi Otwarte

2023-01-26 20:11

Psy i koty ze schroniska w Henrykowie koło Leszna szukają nowego domu. Będzie można je poznać w najbliższy weekend 28 i 29 stycznia w czasie Drzwi Otwartych. Choć te tak naprawdę otwarte są na odwiedzających przez cały rok.

Leszczyńskie schronisko ma dziś pod swoją opieką 106 psów i 22 koty.

Grudzień był rekordowy, bo nie pamiętamy, żeby w samym grudniu trafiły do schroniska aż 42 pieski. Cały grudzień był niefajny - i pod względem zostawiania szczeniaków gdzieś tam w kartonach i piesków błąkających się po Lesznie, czy gminach. Ta ilość nas bardzo zaskoczyła - mówi Małgorzata Buczyńska, kierownik schroniska w Henrykowie. 

Możliwe, że to pokłosie Covidu i rosnących kosztów życia. 

Wszystkich podopiecznych schroniska w Henrykowie będzie można poznać w najbliższą sobotę i niedzielę, w godz. od 11:00 do 15:00.

Będą i wolontariusze i pracownicy schroniska na miejscu. Będą służyć radą, pomocą, jeśli ktoś myśli o adopcji, a nie jest do końca przekonany. Będzie można wyjść z pieskiem na spacer, ewentualnie być z nim na wybiegu, poznać go - mówi kierownik schroniska. 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie czynne jest codziennie, także w weekendy i święta. W poniedziałki od godz. 10:00 do 16:00, od wtorku do niedzieli od godz. 9:00 do 15:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE