Sami i ze strażnikami, teraz z krokodylkami

i

Autor: KMP Leszno

Sami i ze strażnikami, teraz z "krokodylkami" [FOTO]

2022-04-01 12:01

Policjanci po raz kolejny w tym tygodniu kontrolowali kierowców. Tym razem z Inspekcją Transportu Drogowego.

Funkcjonariuszy obu służb można było spotkać wczoraj (31.03.) w rejonie Maryszewic. Sprawdzali przede wszystkim stan techniczny busów i ciężarówek, ogumienie, oświetlenie oraz wagę i zabezpieczenie przewożonych towarów.

Mundurowi wczoraj podczas kilku godzin skontrolowali kilkadziesiąt busów i ciężarówek, zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowości w stanie technicznym, dwóch kierowców przewoziło ładunek o przekroczonej dopuszczalnej masie, zostali ukarani mandatami karnymi z czego jeden z nich w kwocie 1500 złotych - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. 

To kolejna kontrola kierowców w tym tygodniu w Lesznie. Wcześniej mundurowi zwracali uwagę na ich stan trzeźwości, jazdę z telefonem w ręce oraz na zachowanie na skrzyżowaniach ze światłami. Te ostatnią kontrolę przeprowadzili w towarzystwie strażników miejskich z dronem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE