Autor: AB Łatwo do II rundy awansowali Rycerze Rydzyna

Rycerze Rydzyna awansowali do II rundy play-off II ligi koszykarzy

2021-04-08 11:21

W rewanżu z Tarnovią Tarnowo Podgórne sensacji nie było.

Rycerze mieli dość poważną zaliczkę z pierwszego spotkania, wygranego na parkiecie rywala (57:81). To był spory handicap, którego nie można było popsuć. Miejscowi rozpoczęli rewanż bardzo mocno, bo od serii (13:0). Cała I kwarta, pod kontrolą miejscowych zakończyła się wynikiem (29:22).

Tarnovii nie można było odmówić ambicji. Chwilami wykorzystywała fakt, że trener gospodarzy – Jędrzej Jankowiak wpuszczał na parkiet zmienników. W II kwarcie był nawet remis. Goście nie potrafili jednak wyjść na prowadzenie. Do przerwy jednak gubili tylko 4 punkty. Także w IV kwarcie zbliżyli się na 4 punkty, ale Rycerze mieli to wszystko pod kontrolą, wygrywając ostatecznie w rewanżu 98:88 i meldując się w II rundzie, gdzie ich rywalem będzie ŁKS AZS UŁ SG Łódź, który pokonał po raz drugi Akademię Koszykówki Legii Warszawa.

Nadmieńmy, że punkty dla Rycerzy w meczu z Tarnovią zdobywali: M.Bręk 23, Milczyński 16 (12 zb), Rostalski 14 (3x3), Chanas 14 (2x3), D.Bręk 12 (2x3, 11 as), Nawrocki 8, Świerczyk 6 (1x3), Domagała 3 (1x3), Samolak 2, Łukanus 0.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!