Ruszyły nowo utworzone rozgrywki żużlowej ekstraligi do lat 24

i

Autor: AB

Ruszyły nowo utworzone rozgrywki żużlowej ekstraligi do lat 24

2022-04-27 8:32

Na inaugurację zespół Agromix Polcopper Unia Leszno pokonał bez większych problemów pod Jasną Górą Włókniarza Częstochowa 54:36.

Młodzież z Leszna bardzo poważnie potraktowała spotkanie w Częstochowie. Wydaje się, patrząc na kadrę leszczynian, że powinni być tam wiodącą postacią. Już w I biegu po raz pierwszy po przerwie spowodowanej kontuzją na torze pojawił się Damian Ratajczak, który ograł Jonasa Jeppesena, wykręcając jak się potem okazało najlepszy czas dnia. Leszczynianie od 3 biegu, wygranego dubletem objęli prowadzenie, które potem stale powiększali. Po 10 biegach było to już 12 oczek. Świetną serię nasz zespół, który do boju poprowadził duet trenerski: Roman Jankowski – Damian Baliński odnotował w trzech kolejnych wyścigach. Mowa o biegach 12, 13 oraz 14, które zakończyły się podwójnymi zwycięstwami. Ostatecznie bez większego problemu Agromix Polcopper Unia Leszno do lat 24 pokonała przeciwnika z Częstochowy 54:36.

Liderem ekipy z Leszna był Keynan Rew, który zdobył w czterech biegach komplet punktów z bonusem. Bardzo dobre zawody odjechał też Jesper Knudsen, zdobywca 13 punktów, a trzecim najlepiej punktującym młodym Bykiem był wspomniany Ratajczak, zdobywca 9 punktów.

ROBOT GLUT I LEWITUJĄCY SAMOCHÓD | ESKA XD - Mobmania #47
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE