SGP2

i

Autor: AB

Żużel

Rozpoczynają walkę o tytuł najlepszego juniora

2023-06-02 13:30

Na torze Marketa w Pradze w sobotę odbędzie się kolejne żużlowe Grand Prix, ale już dzisiaj w piątek, również na tym obiekcie w pierwszym turnieju SGP2 pojadą najlepsi juniorzy globu, by rozpoczać rywalizację o miano najlepszego.

Polacy powalczą o mistrzostwo świata juniorów na żużlu

SGP2, to nic innego jak indywidualne mistrzostwa świata juniorów. W piątek, 2 czerwca rusza rywalizacja o miano najlepszego zawodnika do lat 21. Na liście startowej widnieje trójka zawodników z Polski. Obrońca tytułu – Mateusz Cierniak, kontrkandydat – Bartłomiej Kowalski i miejmy nadzieję czarny koń cyklu imprez o miano najlepszego juniora – Damian Ratajczak z FOGO Unii Leszno. 

Kto oprócz Polaków ma szansę na zwycięstwo w Speedway Grand Prix 2?

Do walki o najwyższe cele na pewno włączą się też Keynan Rew z Australii, Emil Breum z Danii, czy Norick Bloedern z Niemiec. Wspomnianym zawodnikom ubył jeden groźny konkurent. Z powodu kontuzji złamania nadgarstka odniesionej kilka dni temu w lidze szwedzkiej marzenia o medalu o kolejny rok będzie musiał odłożyć Francis Gusts z Łotwy. W Pradze normalnie zastąpiłby go dobrze znany w Lesznie – Nazar Parnitskyi, ale ten też leczy kontuzję. W związku z tym powołanie na imprezę otrzymał Brytyjczyk – Anders Rowe. Start pierwszej imprezy z cyklu SGP2 o godzinie 19.00.

Miejski Dzień Dziecka w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE