Przy ul. Unii Europejskiej w Lesznie powstaje nowy park [AUDIO/FOTO/VIDEO]

2021-01-13 11:29 hak
Przy ul. Unii Europejskiej w Lesznie powstaje nowy park
Autor: hak, Radio Eska

Gotowy ma być późną wiosną. To będzie jedno z dwóch miejsc wypoczynku, jakie powstaną w tym roku w mieście.

Będa nowe miejsca wypoczynku w Lesznie

Takiego parku i atrakcji, jakie się w nim znajdą, jeszcze w mieście nie ma.

Będzie to park o założeniach naturalistycznych. z takich ciekawszych elementów, których do tej pory w Lesznie chyba nie ma, to ścieżka pumptrack, która będzie wybudowana w tym parku. Powstanie tam też góra saneczkowa - myślę, że to też fajna propozycja, jakiej chyba do tej pory trudno szukać w Lesznie - mówi Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Lucyna Gbiorczyk z UM Leszna o nowym parku w mieście

Będzie można też tam przysiąść na ławce i pospacerować alejkami. To wszystko kosztować ma ok. 2 mln 200 tys. złotych i realizowane będzie w ramach projektu „Zielone Leszno”. Tego samego, z którego jeszcze w pierwszej połowie tego roku zagospodarowany ma być plac przy ul. 17 Stycznia naprzeciwko Alei Gwiazd Żużla, o którym pisaliśmy tutaj: https://www.eska.pl/leszno/koniec-z-dzikim-parkingiem-przy-17-stycznia-brzydki-plac-bardzo-sie-zmieni-audio-aa-ZMTF-NSit-PSE9.html Przy ul. 17 stycznia ma powstać zielona wizytówka Leszna. Póki co to "dziki" parking, a po intensywnych opadach deszczu rozlewisko.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!