Przelot balonów hitem obchodów rocznicy powrotu Leszna do macierzy [WIDEO/AUDIO/FOTO]

2021-01-18 13:19
Balony nad Lesznem z okazji 101 rocznicy przyłączenia miasta do Polski
Autor: TS Balony nad Lesznem z okazji 101 rocznicy przyłączenia miasta do Polski

W niedzielę (17.01) miasto obchodziło swoje święto.

W niedzielę Leszno świętowało 101 rocznicę przyłączenia do Polski. Jedną z atrakcji obchodów święta miał być przelot balonów. Ten uzależniony był od pogody. A ta okazała się łaskawa - mówi Damian Nyczka z Leszczyńskiego Klubu Balonowego.

Warunki mamy dzisiaj wyśmienite. Może trochę mrozi ale wystarczy się grubiej ubrać. Poza tym wymarzone warunki do lotu. Zrobimy co w naszej mocy, by startując tutaj, przy ul Holenderskiej, przelecieć nad centrum miasta. Jak wiadomo balonem nie da się sterować, więc jesteśmy zdani na wiejący wiatr. 

Posłuchaj co o balonowym przelocie nad Lesznem mówi Damian Nyczka z Leszczyńskiego Klubu Balonowego

Plan się udał i trzy balony przeleciały nad centrum miasta. Statki powietrzne były przystrojone w akcenty związane z rocznicą powrotu Leszna do macierzy.

Mamy flagi, na koszu dodatkowo flaga rocznicy odzyskania niepodległości. mamy jeszcze doczepioną flagę powstańczą.

W ramach obchodów 101 rocznicy przyłączenia Leszna do macierzy odbył się tez wolny spacer ulicami miasta, podczas którego mieszkańcy Leszna fotografowali się przy związanych z historią miasta miejscach.

Balony nad Lesznem z okazji 101 rocznicy przyłączenia miasta do Polski

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE