Protestują przeciwko składowisku odpadów. Mieszkańcy Przysieki Polskiej zablokowali dzisiaj dojazd do firmy Polcopper

2021-10-12 12:12
Protest w Przysiece Polskiej
Autor: FB/Małgorzata Adamczak Protest w Przysiece Polskiej

Mieszkańcy miejscowości mają dość smrodu, pożarów i hałasu.

Ostatni pożar na składowisku odpadów należącym do firmy Polkopper wybuchł 27 czerwca. Wtedy miarka się przebrała. Mieszkańcy Przysieki Polskiej powiedzieli dość.

To co tu się dzieje jest nie do wytrzymania. Po prostu nie ma czym oddychać. Płakać się chce. Na prawdę chce się płakać. To jest polski Czarnobyl. Tu nie da się żyć. Nikt nie chce tu kupić ani mieszkania nikt nie chce jeść warzyw z ogródków - mówili mieszkańcy Przysieki Polskiej.

Dzisiaj (12.10) protestujący zablokowali dojazd do składowiska odpadów. Chodzą po przejściu dla pieszych nie pozwalając samochodom ciężarowym wjechać i wyjechać z zakładu. Jednym z powodów protestu jest opublikowanie wyników badań gleby, z których wynika, że normy zawartości szkodliwych pierwiastków są wielokrotnie przekroczone. Mieszkańcy Przysieki Polskiej domagają się zamknięcia składowiska odpadów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE