Prezydent Leszna dziękuje ozdrowieńcom. Najpierw listem, potem voucherem

i

Autor: leszno.pl

Prezydent Leszna dziękuje ozdrowieńcom. Najpierw listem, potem voucherem [AUDIO]

2020-12-29 11:49

Każda osoba po covidzie, która odda osocze krwi ratujące życie innych chorych otrzyma voucher na imprezy kulturalne i sportowe w mieście.

Pomysł na vouchery, które mają zachęcić do oddawania osocza, podsunęła na jednej z ostatnich sesji rady miasta Adriana Machowiak, radna KO. Zawarte w osoczu ozdrowieńców przeciwciała pomagają wrócić do zdrowia ciężko chorym na covid-19.

Codziennie osocze krwi oddaje kilku mieszkańców Leszna. I stąd pomysł, aby dla tych osób ufundować, przygotować takie specjalne vouchery, które pozwolą im brać udział we wszystkich imprezach sportowych i kulturalnych, które miasto będzie przygotowywać. Z tymże, musimy na to jeszcze trochę poczekać, poniewąż na tę chwilę nie mamy możliwości organizacji takich imprez. I jak tylko to się zmieni, wtedy taki pakiet zostanie przygotowany i wszystkie osoby, które mieszkają w Lesznie, a osocze oddały, taki voucher otrzymają - mówi Lucyna Gbiorczyk, z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Póki co każdy dawca osocza dostaje list od prezydenta miasta z podziękowaniami. Pierwsze z nich trafiły do dawców tuż przed świętami.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Lucyna Gbiorczyk z UM Leszna o voucherach za osocze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE